Proponowane przez nas szkolenia nie bazują na żadnej konkretnej metodzie ponieważ wiemy, że ważniejsze od metody jest dostosowanie systemu komunikacyjnego do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby z trudnościami w porozumiewaniu się.
Na szkoleniu dzielimy się naszym doświadczeniem i wypracowanym modelem oddziaływań w naszej placówce. Pokazujemy historię komunikacyjną naszych podopiecznych w procesie nabywania kompetencji komunikacyjnych.
Na pierwszym szkoleniu poznasz założenia AAC - komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz dowiesz się jak ją wykorzystać w procesie terapii. Nauczysz się tworzyć strategie komunikacyjne dopasowane do użytkowników AAC i budować z nich indywidualne systemy komunikacyjne.
Nasze szkolenie nie jest przeglądem metod, ale pokazuje jak wykorzystać indywidualne predyspozycje i potencjał użytkownika do komunikowania się. Podczas warsztatów będziesz mógł poznać pracę terapeutów AAC, analizować materiały wideo z różnych sytuacji komunikacyjnych.
1.Czym jest AAC i indywidualny system komunikacyjny.
2.Diagnoza umiejętności komunikacyjnych.
3.Od czego zacząć - tworzenie pierwszych strategii komunikacyjnych.
4.Tworzenie indywidualnego systemu komunikacyjnego w procesie terapeutycznym.
5.Dokumentowanie pracy
Drugi stopień rozwinie i wzmocni Twoje kompetencje w zakresie komunikacji AAC. Poznasz czym jest model aktywny i jak ważną funkcję pełni on w rozwoju indywidualnego systemu komunikacyjnego. Nauczysz się analizować model aktywny w oparciu o materiał wideo. Dowiesz się jak tworzyć i wykorzystywać zawansowane strategie komunikacyjne oraz przenosić je w środowisko domowe.
1.Czym jest model aktywny. Analiza modelu aktywnego.
2.Tworzenie zaawansowanych strategii komunikacyjnych.
3.Współpraca z rodziną
4.Przekazywanie strategii komunikacyjnych do środowiska domowego.
5.Materiały filmowe nagrywane przez rodziców: analiza i informacje zwrotne.